Wybieramy najbardziej stylowe rośliny do wnętrz

Rośliny
Wybieramy najbardziej stylowe rośliny do wnętrz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza, choćby najpiękniejsze, potrzebują dodatków, które nadadzą im wyjątkowego charakteru, wprowadzając przytulny klimat. Doskonałym przykładem są rośliny. Przygotowaliśmy zestawienie bardzo modnych i stylowych okazów, które stanowią piękną ozdobę i są dekoracją same w sobie.

Monstera

To zestawienie nie mogło zacząć się inaczej. Absolutną królową roślin doniczkowych – bardzo okazałą i niesamowicie stylową – jest monstera. Moda na nią trwa już jakiś czas i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Monstera ma piękne, rozłożyste liście o sercowatym kształcie i z charakterystycznymi pęknięciami. Jeśli się na nią zdecydujemy, musimy mieć świadomość, że potrzebuje nieco miejsca, jest w stanie osiągnąć spore rozmiary, nawet do kilku metrów wysokości.

Dobrą wiadomością jest zaś to, że ma ona naprawdę niewielkie wymagania i jest bardzo prosta w hodowli. Potrzebuje tylko umiarkowanego podlewania i stosunkowo jasnego stanowiska oraz przesadzania do większej doniczki raz w roku.

Monstera jest tak popularna, że wykorzystuje się jej motyw na domowych tekstyliach, na przykład na poszewkach na poduszki, kocach, narzutach, podkładkach na stół, a nawet na tapetach czy plakatach na ścianę.

Zamiokulkas

Zamiokulkas to kolejna roślina, która jest bardzo efektowna i niemal niezniszczalna. Pięknie rośnie w każdych warunkach, nawet gdy zapomnimy o jej regularnym podlewaniu. Będzie rosła zarówno w nasłonecznionym, jak i zacienionym miejscu. Z czasem może potrzebować nieco wsparcia, gdyż powiększające się pędy są dość ciężkie. Jeśli zaś nie chcemy, by się złamały, warto je podwiązać. To, co wyróżnia zamiokulkasa, to grube i mięsiste liście w kolorze intensywnej, głębokiej zieleni. Są one lekko błyszczące i przyjemne w dotyku.

Strelicja biała

Ozdobę każdego wnętrza stanowi też strelicja biała, inaczej nazywana rajskim ptakiem. To określenie jest nieprzypadkowe, gdyż jej rozłożyste, owalne liście z czasem pękają i tworzą efektowny pióropusz, a dwukolorowe kwiaty pojawiają się nie tylko wiosną, ale w sprzyjających warunkach także jesienią.

Strelicja biała także nie ma dużych wymagań. Lubi słoneczne i przewiewne stanowiska oraz obfite podlewanie w wiosenno-letnim sezonie. Poradzi sobie nawet na balkonie czy w pobliżu okna.

Pilea peperomiowata

Pod tą trudną nazwą kryje się sukulent potocznie nazywany pieniążkiem. Ma grube, sterczące i okrągłe liście o ciemnozielonym wybarwieniu, przypominające monety oraz sterczące łodygi. Pieniążek świetnie wpasuje się w każdą aranżację i przetrwa w różnych warunkach, nawet gdy lekko go przesuszymy.

Sansewieria

Sansewieria to niezwykle elegancka roślina o sztywnych i grubych liściach. Swoim kształtem przypomina miecze. Sansewierię możemy spotkać też pod nazwą języków teściowej. Roślina ta jest uprawiana nie tylko ze względu na swój dekoracyjny wygląd, ale także właściwości oczyszczające powietrze i dotleniające.

Trzykotka

Na koniec zostawiliśmy jeszcze całkowicie inną propozycję. Trzykotka nie jest standardową zieloną rośliną. Jej liście pokrywają różowo-kremowe paski i prążki. Można ją traktować także jako roślinę zwisającą, kaskadową – w każdej sytuacji będzie robiła wielkie wrażenie.

Zdj. główne: Chris Abney/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na zabawę z kotem
Pomysły na zabawę z kotem
Zabawa z kotem - kreatywne pomysły, które wzbudzą radość i energię Twojego pupila.
Poradnik dla miłośników kotów: Jak zadbać o codzienne potrzeby swojego kociego przyjaciela
Poradnik dla miłośników kotów: Jak zadbać o codzienne potrzeby swojego kociego przyjaciela
Zadbaj o codzienne potrzeby kota: od karmy po zabawę.
Na czym warto oprzeć żywienie koni?
Na czym warto oprzeć żywienie koni?
Właściwe żywienie koni jest niezwykle istotne dla utrzymania ich zdrowia, kondycji i wydajności. Zapewnienie odpowiedniego poziomu składników odżywczych w diecie przekłada się na ich ogólną kondycję, układ trawienny, siłę i wytrzymałość. W artykule przyjrzymy się temu, na czym warto oprzeć żywienie koni i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę.
Ostatnie wpisy