Mamo chcemy mieć psa! Pies do domu – rasy najlepsze dla dzieci

Porady
Mamo chcemy mieć psa! Pies do domu – rasy najlepsze dla dzieci
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W pewnym momencie rozwoju dziecka praktycznie każda mama usłyszy: „chcę mieć psa!”. Oczywiście decyzja o posiadaniu czworonoga powinna być wcześniej dobrze przemyślana. 

Należy pamiętać, że dziecko często zmienia zdanie, a pies jest żywym stworzeniem. Jeśli masz pewność, że nowy członek rodziny będzie czuł się dobrze w waszym domu, przyszła pora na wybór odpowiedniego psa. Oto rasy najlepsze dla dzieci, ale też uwielbiane przez dorosłych.

Rasy najlepsze dla dzieci – ranking

Beagle

Te urocze psy będą idealnym towarzyszem dziecięcych zabaw. Są uznawane również za jedną z najbardziej przyjaznych ras. Jeśli dobrze je wytresujemy i ułożymy to nie będą przejawiały agresji. Dodatkowo kochają długie spacery oraz zabawę. Muszą być stale czymś zajęte, dlatego ruchliwe dziesięciolatki lub kilkulatki w domu sprawią im wiele frajdy. Również nasze pociechy będą uszczęśliwione, mogąc mieć tak wesołego psiaka.

Buldog francuski

W przypadku tego psiaka pozory mylą. Buldogi francuskie odznaczają się dość masywną budową ciała, ale wewnątrz są słodkie i bardzo przyjacielskie. Nie osiągają dużych rozmiarów – suczki mogą ważyć jedynie 15–20 kg. Także uwielbiają ruch i zabawę np. w szukanie piłeczki. To psy odważne i dość zaczepne. Na pewno nasz potomek nie będzie nudził się z tą konkretną rasą. Co ważne, buldogi francuskie mają krótką sierść, łatwą do strzyżenia nawet w warunkach domowych.

buldog francuski
Photo by Dorota Prokopiak

Owczarek szkocki collie

Na pewno większość osób kojarzy film „Lassie, wróć!”. Tytułowy zwierzęcy bohater był psem rasy owczarek szkocki, inaczej collie. Odznaczają się one niezwykłym przywiązaniem do człowieka, ufnością oraz inteligencją. Jeśli w pobliżu domu będzie pojawiał się ktoś obcy, psy te mogą wykazywać obronne zachowanie. Potrzebują dość dużej przestrzeni do życia, dlatego polecane są do domów z ogrodem lub dla osób, które mają czas na nieco dłuższe spacery, np. po lesie.

Nowofundland

Nowofundlandy są bardzo towarzyskie i łagodne. Idealnie sprawdzą się do domów, gdzie są małe dzieci lub niemowlęta. Są opiekuńcze i łatwe do wyszkolenia.

Seter islandzki

Jest bardzo przyjaznym psem, ale wymaga specjalnego ułożenia. Nie może być karany ani bity. Stopniowe i łagodne szkolenie powinno dać dobre rezultaty. Setery kochają dzieci i są wobec nich opiekuńcze. Kiedy są źle traktowane, potrafią rozrabiać lub uciekać.

d\dzieci i psy
Photo by freepik from Freepik.com

Pudel

Pudle co prawda nie są kojarzone z dziećmi, ale to psy idealne dla nich. Można kupić pudla zarówno w mniejszej, jak i większej odmianie. Oczywiście ich wielkość dopasowujemy do wieku dziecka. Są to opiekuńcze i bardzo inteligentne psy. Niestety są też dumne, dlatego ich ciągłe nagabywanie może skończyć się agresją. Dobrze ułożony pudel nie powinien być jednak agresywny w stosunku do dziecka.

Pudle mają wesołe usposobienie i kochają się bawić. Same nawet zachęcają do aktywności, co może być sposobem na leniwego nastolatka. Posiadają włosy, a nie sierść, dlatego są wspaniałe dla dzieci alergików.

>> Zobacz też: Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w domu?

Labrador retriever

Labradory uwielbiają dzieci i chcą  mieć z nimi bliski kontakt. Mocno się przywiązują, dlatego nie są odpowiednie do domów, gdzie zostawia się je same na długi czas. Charakteryzują się bardzo dużą cierpliwością, nie przejawiają też agresji wobec dzieci. Są łatwe do utrzymania w czystości i czesania – może tę czynność wykonywać nawet małe dziecko. Labradory mają krótką sierść, co jest dobrą wiadomością dla alergików. Nie potrafią się długo nudzić, dlatego same zachęcają do zabawy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @kobe_labrador_21

Golden retriever

Retrievery są bardzo spokojnymi psami, podobnymi do labradorów. Przywiązują się do właściciela i są mu bardzo wierne. Dodatkowo potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem i wykazują dużo empatii. Kochają dzieci i zabawy z nimi. Są również odpowiednimi towarzyszami dla osób niepełnosprawnych. Umieją pomagać i często są szkolone do domów, gdzie mieszkają osoby niesprawne lub niewidome. To wspaniali przyjaciele i oddani kompani zabaw. Dzieci na pewno będą zachwycone takim psem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Roman Kalarus – życie i twórczość słynnego polskiego plakacisty
Roman Kalarus – życie i twórczość słynnego polskiego plakacisty

Ponadczasowe plakaty poruszające do zmiany życia i sposobu myślenia. Poznaj twórczość Romana Kalarusa!

Jaki żwirek dla kota wybrać?
Jaki żwirek dla kota wybrać?
Decydując się na żwirek dla kota, warto zadbać o komfort i higienę naszego futrzanego przyjaciela. Wybór odpowiedniego żwirku może mieć istotny wpływ na jego zdrowie i czystość naszego domu. W tym artykule podpowiemy, jak dokonać właściwej selekcji, uwzględniając potrzeby kota oraz nasze preferencje.
Kuwety i akcesoria kuwetowe – zapewnienie komfortu Twojemu kotu
Kuwety i akcesoria kuwetowe – zapewnienie komfortu Twojemu kotu
Zapewnij swojemu kotu komfort i higienę. Odkryj tajniki kuwet i akcesoriów, które sprawią, że twój kot poczuje się wyjątkowo.
Ostatnie wpisy