Wakacje z psem. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Porady
Wakacje z psem. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje z psem nie muszą być dla nas udręką. Nasz pupil może poczuć się bezpiecznie i komfortowo, jeśli zaopatrzymy się w różne dodatkowe akcesoria. Sprawdź, jakie akcesoria będą konieczne do zabrania w podróży z psem.

Smycz oraz kaganiec

Podczas podróży z psem ważne będzie jego bezpieczeństwo. Należy zabierać ze sobą smycz oraz kaganiec, ponieważ będziecie odwiedzać różne publiczne miejsca, takie jak stacje benzynowe, gdzie kaganiec jest wymagany. W czasie samej podróży bardzo przydatne są specjalne szelki dla psa, dzięki którym pies nie będzie mógł chodzić po wnętrzu samochodu. To ważne, ponieważ spanikowane zwierzę może przeszkodzić nam w jeździe i spowodować u nas dekoncentrację i wypadek. Szelki przyczepiane są do siedzenia, dzięki czemu łatwo można je odpiąć.

W czasie spacerów po nowym dla psa terenie bardzo ważna jest smycz. Najlepiej wybrać taką automatyczną, która rozciąga się na co najmniej 2 metry. Pies będzie mógł poznać nieznany teren, bez nadmiernego szarpania. Do smyczy warto dołączyć również woreczki na odchody, ponieważ w nie każdym parku są kosze ze specjalnymi workami dla psów. Pozwoli nam to utrzymać czystość w miejscu, w którym załatwi się nasz pies.

Obroża przeciw kleszczom

W trakcie wakacji bardzo dużo czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. W lesie, czy na łące może zdarzyć się, że nasz pies będzie narażony na kleszcze. Odpowiednie zabezpieczenie w postaci obroży przeciw kleszczom może zmniejszyć ryzyko, że nasz pies będzie je miał. Można używać również preparatów w sprayu oraz w maści. Na wakacjach możemy mieć problem z dostaniem się do weterynarza, dlatego należy mieć ze sobą także urządzenie do łatwego wyciągania kleszczy ze skóry zwierzęcia. Przy obroży należy umieścić również adresatkę z naszym numerem telefonu w razie, gdyby zwierzę wyrwało się ze smyczy.

John Dog – Pies na wakacjach okiem weterynarza

Przenośna miska

Lato oznacza dla psa trudny czas, ponieważ upały mogą doprowadzić do przegrzania organizmu. Psa należy regularnie nawadniać, dlatego w trakcie podróży dobrze jest mieć ze sobą przenośną miskę, do której nasz pupil zawsze dostanie świeżą wodę. Najlepiej wybrać miskę tekstylną, którą łatwo złożymy i włożymy np. do plecaka, czy torebki. Na podróż warto wybrać suchą karmę, która nie psuje się oraz jest delikatniejsza dla żołądka pupila.

Ulubiona zabawka bądź kocyk

Zwierzęta często odczuwają niepokój w nieznanym im miejscu. Znajome zapachy z kocyka, czy też z zabawki pozwolą znacznie szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Należy pamiętać, by zabawka znajdowała się w samochodzie oraz naszym miejscu noclegowym, by pies przyzwyczaił się do nowego otoczenia.

Kojec

Jeśli nasz pies przyzwyczajony jest do swojego kojca lub ma ulubione legowisko, należy zabrać je ze sobą. W nowym miejscu na pewno będzie spał lepiej i szybko się zaaklimatyzuje. W hotelach, czy schroniskach rzadko istnieje miejsce, w którym może wypocząć nasz pupil, dlatego zabranie ze sobą legowiska zawsze będzie dobrym pomysłem.

Leki uspokajające

Dzięki lekom uspokajającym pies może lepiej znieść podróż. W przypadku choroby lokomocyjnej u psa mogą pojawić się takie objawy jak ślinotok, biegunka, a także wymioty. Nawet w trakcie krótkich podróży choroba lokomocyjna u zwierząt jest bardzo powszechna. Zanim pojedziemy z naszym pupilem na wakacje, należy u weterynarza zakupić leki uspokajające, które podajemy zwierzęciu na około 2-3 godziny przed planowanym wyjazdem. Niewskazane jest podawanie leków dla ludzi, ponieważ zawierają one całkiem inne dawki substancji czynnych. Leki uspokajające należy podawać zgodnie z zaleceniami weterynarza, najlepiej w karmie. Po podaniu karmy sprawdźmy, czy pies faktycznie zjadł tabletkę.

Aby jazda samochodem dla zwierzęcia była przyjemniejsza, należy pamiętać o częstych postojach, w trakcie których pies będzie mógł się załatwić i nieco pochodzić. Należy również regularnie nawadniać psa oraz karmić w ustalonych porach. Jeśli zwierzę wymiotuje, warto zrobić dłuższą przerwę oraz podawać świeżą wodę. Możemy zabezpieczyć nasz samochód przed takimi wypadkami za pomocą podkładów dla psów, które umieszczamy na tylnym siedzeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fotoceramika: Doskonałe połączenie fotografii i ceramiki
Fotoceramika: Doskonałe połączenie fotografii i ceramiki
Fotoceramika: Przenieś swoje ulubione zdjęcia na ceramikę i stwórz trwałe dzieła sztuki, które będą Ci towarzyszyć na co dzień.
Zaklęcie chwili: Jak sport i hobby mogą stać się inspiracją dla twojej fotografii
Zaklęcie chwili: Jak sport i hobby mogą stać się inspiracją dla twojej fotografii
Zwiedź świat sportu i hobby fotografując pasje, ekscytację i radość. Odkryj, jak te elementy mogą wydobyć najbardziej inspirujące zdjęcia, które zaskakują i poruszają.
3 miejsca, które warto zobaczyć w Małopolsce
3 miejsca, które warto zobaczyć w Małopolsce
Szukasz pomysłu na weekend albo urlop w małopolskim, ale widziałaś już Kraków i Wieliczkę, byłaś w Zakopanem i Oświęcimiu?
Ostatnie wpisy