Pies dla alergika – 5 ras, które warto wziąć pod uwagę

Rasy
Pies dla alergika – 5 ras, które warto wziąć pod uwagę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia na psa to dość powszechny problem domowników. Tak naprawdę źródłem alergenów może nie być bezpośrednio sierść, a ślina lub… łzy! Zobacz, jakie rasy dla alergików są bezpieczne albo uczulają w małym stopniu.

Alergia na psa – czym się objawia?

Jeśli jesteś alergikiem i odwiedzałeś swoich znajomych, którzy mają psa, pewnie dobrze wiesz, że uczulenie objawia się kichaniem, wydzieliną z nosa i jego swędzeniem. Co ciekawe, zwierzę nie musi bezpośrednio mieć kontaktu z osobą uczuloną. Wystarczy, że siądzie się na tej samej kanapie, co kilka godzin wcześniej leżał czworonożny przyjaciel znajomego.

Reakcja może być też poważniejsza i pojawiać się również na skórze w postaci zaczerwienienia. U niektórych alergików uczulenie objawia się też łzawieniem oczu, bólem głowy, dusznością i kaszlem. Wszystko jednak zależy od indywidualnego przypadku.

Psy dla alergików – jakie rasy uczulają w mniejszym stopniu?

Ze względu na to, że większość alergii na psy spowodowana jest białkiem, które występuje w różnego rodzaju wydzielinach zwierzęcia, istnieją rasy, które mogą uczulać mniej niż pozostałe. Wśród nich są yorkshire terrier, maltańczyk i shih tzu. Co ciekawe, niektórzy alergicy mają nawet w domu pudle, które mają przecież bujną sierść. Jednak wypada ona dość rzadko w porównaniu z innymi rasami.

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę takie rasy:

  • sznaucer,
  • basensji,
  • bichon frise,
  • bolończyk,
  • labradoodle (skrzyżowanie labratoda retrieviera z pudlem),

Przed przyjęciem pod swój dach zwierzęcia, powinieneś jednak wcześniej zadbać o kontakt z psami konkretnej rasy. Dzięki temu sprawdzisz jak reaguje Twój organizm i czy dobrze się czujesz po długiej zabawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znaczenie zabawek dla psa w jego rozwoju i zdrowiu
Znaczenie zabawek dla psa w jego rozwoju i zdrowiu
Odkryj świat zabawek dla psa - doskonałą formę rozrywki i rozwoju dla twojego pupila!
Zioła dla urody? Sprawdzamy, które rośliny poprawiają nasz wygląd
Zioła dla urody? Sprawdzamy, które rośliny poprawiają nasz wygląd

Masz problemy z cerą? Zanim zaczniesz katować ją chemią, spróbuj poprawić wygląd swojej skóry poprzez picie naparów z ziół.

Co musisz zabrać na spacer ze swoim psem?
Co musisz zabrać na spacer ze swoim psem?
Spędzanie czasu na spacerze ze swoim psem to nie tylko doskonała okazja do aktywności fizycznej, ale także wspaniała okazja do nawiązania więzi z naszym wiernym towarzyszem.
Ostatnie wpisy