Rośnie popularność strzelectwa, także w wydaniu rekreacyjnym

Militaria
Rośnie popularność strzelectwa, także w wydaniu rekreacyjnym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strzelectwo znalazło się na liście wstępnych dyscyplin sportowych na Igrzyska Europejskie 2023, które odbędą się w naszym kraju. Propozycja przygotowana przez PKOl, władze województwa małopolskiego i Krakowa oraz Europejski Komitet Olimpijski (EOC) nie powinna jednak dziwić, wszak w całej Polsce przybywa nowych pasjonatów tego wciąż niedocenianego przez wielu sportu.

Ostateczna decyzja dotycząca dyscyplin, w których za trzy lata będą konkurować uczestnicy Igrzysk Europejskich ma zapaść dopiero za kilka tygodni, jednak miłośnicy strzelectwa nie powinni się obawiać o wypadnięcie swojej ulubionej rywalizacji. W obu dotychczasowych edycjach kontynentalnego czempionatu (Baku 2015 i Mińsk 2019) dochodziło bowiem do strzeleckich potyczek – za każdym razem rozgrywano 19 konkurencji w trzech kategoriach (kobiet, mężczyzn oraz mieszanej).

W oczekiwaniu na emocje związane z rywalizacją profesjonalistów, coraz więcej amatorów tego sportu decyduje się na spędzenie swojego wolnego czasu na strzelnicy. Wielu z nich od razu po pierwszej wizycie deklaruje chęć rozwijania nowej pasji. Wyraźny wzrost zainteresowania odnotowali już m.in. właściciele strzelnic w Kaliszu czy Nowym Sączu.

“Strzelnice są odwiedzane przez mnóstwo osób. Przychodzą na nie zarówno pasjonaci, którzy już mają swoje pozwolenie na posiadanie broni, jak i ci, którzy chcą sobie postrzelać rekreacyjnie. Najczęściej jest to ich pierwszy kontakt z bronią” – mówi na łamach portalu sadeczanin.info Paweł Terebka, który prowadzi zajęcia na jednej ze strzelnic w Nowym Sączu.

Jedni chodzą na mecz, inni biegają, a niektórzy strzelają

Opublikowany przez Sądeczanin Środa, 15 lipca 2020

Aby amatorsko postrzelać z broni, wcale nie trzeba posiadać pozwolenia ani licencji. Większość strzelnic w Polsce udostępnia klientom własny sprzęt, aby mogli spróbować swoich sił i przekonać się na własnej skórze, jak wspaniałą formą rekreacji czy odstresowania jest strzelectwo.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje z psem. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?
Wakacje z psem. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?
Wakacje z psem nie muszą być dla nas udręką. Nasz pupil może poczuć się bezpiecznie i komfortowo, jeśli zaopatrzymy się w różne dodatkowe akcesoria
O czym musisz pamiętać, przygarniając psa ze schroniska?
O czym musisz pamiętać, przygarniając psa ze schroniska?
Przygarnięcie psa ze schroniska to z pewnością piękny gest, który pozwala na dawanie nowego domu zwierzakowi, który miał nie najlepsze życie. Jednak nie należy zapominać, że zwiąże Cię to z wieloma zobowiązaniami i odpowiedzialnościami.
Nowy członek rodziny – kot. Co warto kupić na początek?
Nowy członek rodziny – kot. Co warto kupić na początek?
Adopcja kota to decyzja, która wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego nie powinna być podejmowana pochopnie.
Ostatnie wpisy